27.03.2017 19:24

Türkiye Atletizm Vakfı Olağan Genel Kurulu yapıldı

İpek Özgüden Özen, yeniden Türkiye Atletizm Vakfı Başkanı oldu. Haldun Domaç Başkan Yardımcısı, Murat Ağca Sayman Üye, Neşe Gündoğan Genel Sekreter olarak görev alırken; Bora Gönenç, Salih Münir Yaraş, İlhan Ağırbaş, Ayşegül Baklacı, İzzet Türkkal ve Şükrü Çaprazlı Yönetim Kurulu Üyesi oldular.
Türkiye Atletizm Vakfı Olağan Genel Kurulu yapıldı

Ülkemizde atletizm kültürünü geliştirmek, atletizme hizmet veren sporcu, antrenör, hakem, idareci, kulüp, dernek ve federasyonun, burslar-ödüller, projeler ve araştırmalar ile malzeme/sosyal yardım ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak, atletizme katkı sağlayacak organizasyon, eğitim ve etkinlikleri gerçekleştirmek üzere 1986 yılında kurulan Türkiye Atletizm Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı’nın Olağan Genel Kurulu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Aydın Doğan Salonu’nda gerçekleştirildi. 


Divan Kurulu Başkanlığı’nı Şefik Sivrikaya’nın üstlendiği Genel Kurul’da İpek Özgüden Özen yeniden Türkiye Atletizm Vakfı’nın Başkanlığı’na seçilirken yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı: 


Haldun Domaç Başkan Yardımcısı, Murat Ağca Sayman Üye, Neşe Gündoğan Genel Sekreter olarak görev alırken, Bora Gönenç, Salih Münir Yaraş, İlhan Ağırbaş, Ayşegül Baklacı, İzzet Türkkal ve Şükrü Çaprazlı Yönetim Kurulu Üyesi oldular. 


Türkiye Atletizm Vakfı’nın 2016 faaliyet programında yer alan; Genç Atletlere Destek Projesi, Liselerde Atletizm Yetenek Seçmeleri, İ.B.B Spor A.Ş. Çocuk Maratonu’nda Çocuklara Atletizm Yetenek Testi, Vodafone İstanbul Maratonu’nda TAV Standı ve Aktiviteleri gibi projelerle ilgili katılımcılara bilgi verilen Genel Kurul’da Başkan İpek Özgüden Özen, Türkiye Atletizm Vakfı’nın yeni dönem hedeflerini de paylaştı.  


İpek Özgüden Özen yaptığı konuşmada: “Türkiye Atletizm Vakfı’nın varlığını ispat eden, konumunu belirleyen doğrultuda etkinlikler yaparak atletizmin tüm paydaşlarına değer katan projeleri hayata geçirdik. Türkiye Atletizm Federasyonu ile iş birliği protokolüne Federasyon Başkanımız Sayın Fatih Çintimar ile birlikte imza atarak atletizm için heyecan verici bir sinerji yarattık. Vakfımızın üyeleri atletizme gönül vermiş; akademisyen, gazeteci, iletişimci, ekonomist, eğitimci, antrenör atlet, yönetici gibi çok değerli birikimleri olan kişiler. Bu gücümüzün yanı sıra birikimlerimiz ve ortak aklımız ile her birimiz yeni dönemde Türk atletizmine daha etkin hizmet etmek istiyoruz. Ülkemizde atletizmin gelişimine daha fazla katkıda bulunmak, daha fazla sayıda genç atlete destek olmak, üyelerimiz ve atletizme gönül verenler ve sponsorların desteği ile daha fazla kaynak yaratmayı hedefliyoruz” dedi. 


Ayrıca Genel Kurul’da Türkiye Atletizm Vakfı’nın Cüneyt E. KORYÜREK Sporcu Destek Programı gibi 2017 projeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. 


Türkiye Atletizm Vakfı Yönetim Kurulu


Başkan                       İpek Özgüden Özen 

Başkan Yardımcısı        Haldun Domaç

Genel Sekreter            Neşe Gündoğan 

Sayman Üye               Murat Ağca

Üye        Bora Gönenç

Üye        Salih Münir Yaraş

Üye        İlhan Ağırbaş

Üye        Ayşegül Baklacı

Üye        İzzet Türkkal

Üye        Şükrü Çaprazlı   


Denetleme Kurulu

Üye        Ümit Kesim

Üye        Şefik Sivrikaya

Üye        Hüseyin Yıldırım  


Diğer Haberler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Ekle

 
  

Arama